Jak vidíme kostel my

Na konci loňského školního roku naši žáci sedmé třídy navštívili v rámci výtvarné výchovy kostel Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Orlicí a v prostorách kostela i jeho okolí malovali. Zdejší děkanství přineslo tuto nabídku v rámci 240. výročí otevření kostela všem základním školám a také střední uměleckoprůmyslové škole a gymnáziu.

Nejhezčí práce dětí a studentů jsou k vidění tento týden na faře, kde v neděli 25. září proběhla vernisáž. Naši školu zastupoval pan ředitel a za děti převzal pamětní list. Tímto bychom chtěli poděkovat žákům naší školy, kteří nás svými krásnými obrázky reprezentují. Dík patří Barče Dvořákové, Alče Kuťákové, Sáře Satrapové a Leoši Szentandrasimu.

Karolína Kapounová

Pamětní list

Rubriky: Aktuality |

Nejen děti se učí…

… učí se i paní kuchařky ze školní jídelny

Jelikož i kuchařina je o neustálém vzdělávání se a poznávání nového, tak 22. 9. 2016 proběhla v naší školní jídelně prezentace fy Podravka – Lagris a.s. na zadané téma: zdravá výživa a pestrost stravy. Cílem je nadchnout kuchařky pro zdravou výživu a zdravý způsob přípravy pokrmů.

Již od časného rána nám pan kuchař vařil nejrůznější pochoutky z pohanky, jáhel, kuskusu, ryb i na sladké pokrmy došlo za použití špaldové, rýžové mouky. Celý den jsme mu koukaly pod ruce a věřte, byla to radost.

Pan kuchař nám poté odprezentoval  19 různých pokrmů a my ochutnávaly, hodnotily, chválily a mnohdy jsme nepoznaly, že pokrm obsahuje luštěniny, které u dětí nejsou zrovna oblíbené.

A o to jde !!!  Moc jsme si pochutnaly. Pana kuchaře jsme oznámkovaly jedničkou i tu hvězdičku by si zasloužil.

A co říci závěrem? Akce se vydařila ke spokojenosti personálu kuchyně, tak jistě i pana kuchaře a naši strávníci se mohou těšit na novinky v jídelníčku. Již nyní Vám přejeme dobrou chuť.

Za kolektiv kuchyně

                                                                                                                    Lukesová M.

Rubriky: Aktuality |

Hledá se vítěz

Dne 14. září 2016 se 16 žáků naší školy zúčastnilo cyklistických závodů konaných v parku Kociánka.

Děkujeme žákům z 2. – 8. třídy za účast a reprezentaci školy a rodičům za pomoc při organizaci.

Rubriky: Aktuality |

Tohle nás potěšilo

Rubriky: Aktuality |

Nasbíraná plastová víčka pomohla dvojčatům Elišce a Oldíkovi

podekovani-zs-usti-nad-orlici

 

Rubriky: Aktuality |

Šesťáci na cestě do pravěku

Dne 6. září se žáci 6. ročníku vydali   do Archeoparku Všestary. Cílem exkurze bylo seznámit  se s životem pravěkých lidí . Žáci navštívili originální třípatrovou expozici a muzeum v přírodě. Areál jim nabídl repliky artefaktů ze všech období pravěku, modely, hmatovou expozici, informační tabule, konstrukce objektů 1:1. Žáci absolvovali dva výukové bloky, jedním z nichž byla komentovaná prohlídka  venkovní části expozice a praktické ukázky pravěkých technologií s možností tato řemesla si vyzkoušet. Projekt byl podpořen z dotačního titulu Města Ústí nad Orlicí, za to velice děkujeme. Nově získané poznatky žáci využijí v hodinách dějepisu.

Mgr. Eva Svatošová

img_1350      img_1367img_1361        img_1397

Rubriky: Aktuality |

Školní jídelna – průzkum spokojenosti

pruzkum

Rubriky: Aktuality |

Zahájení školního roku v 1. třídě

FOTO

Rubriky: Aktuality |

Školní rok 2016/2017

Školní rok 2016/2017 začíná ve čtvrtek 1. září 2016 v 7.50 hodin.

První školní den bude pro žáky 2. a 3. ročníku školní družina v provozu také ráno od 6.15 do 7.30 hodin.

Rubriky: Aktuality |

Upozornění pro strávníky

upozorneni

Rubriky: Aktuality |