Matematika (11.5. – 18. 5)
Matematika –pís. dělení jednocif.dělitelem se zbytkem (slovní úlohy)
Dobrý den žáci,
děkuji za zpětné vazby o procvičování zadaného učiva, ze kterých vím, že pís.dělení se zbytkem Vám nečiní velké problémy :-). V tomto týdnu si procvičíme pís. dělení se zbytkem ve slovních úlohách a zopakujeme si písemné dělení beze zbytku i se zbytkem.
- Připravte si školní sešit a vyřešte slovní úlohy za pomocí videa. (Zopakujeme si: Slovní úloha musí mít zápis, řešení – výpočet a odpověď)
http://www.matyskova-matematika.cz/4-rocnik-1-dil/video/str-41/
-
U první slovní úlohy pracujte společně s videem.
-
U dalších slovních úloh ( cv. 2,3,4) se se pokuste pracovat bez pomoci videa. Přečtěte si text slovní úlohy a zastavte přehrávání videa. Po vyřešení úlohy si za pomocí videa své řešení zkontrolujte a případně opravte (jinou barvou).
-
Podíváme se na další stranu a stejným způsobem vyřešíme slovní úlohy (str.42/2,3 a str. 43)
http://www.matyskova-matematika.cz/4-rocnik-1-dil/video/str-42/
https://www.youtube.com/watch?v=j1c15H4wFCs
-
Na závěr si opět procvičíme písemné dělení jednocif dělitelem. Nezapomínejte za zkoušku správnosti násobením.
https://skolakov.eu/matematika/4-trida/pisemne-deleni/nekonecne-pocitani/priklady.html
V dalších hodinách se společně pustíme od výpočtu obvodu trojúhelníku.
Vaše třídní učitelka