Úspěchy v Soutěži zručnosti a technické tvořivosti
O tom, že u nás ve škole máme šikovné žáky, dobře víme :-). A když se spojí jejich nadšení a příležitost, vznikne velká věc.
Příležitost poskytla již tradičně firma Bühler CZ, s.r.o. a sice vyhlášením dalšího ročníku Soutěže zručnosti a technické tvořivosti, která umožňuje tvořivým žákům prezentovat své výrobky. Letos kvůli vládním nařízením spojeným s pandemii COVID 19 nemohlo proběhnout vyhodnocení v rámci tradičního zážitkového dne, ale pouze před odbornou komisí. Jak uvádí firma Bühler: „Hodnotící komise se skládala z odborníků – generální ředitel, šéf technologie, šéf tréninkového centra, šéf konstrukce, marketingový specialista a měla opravdu těžkou práci, všechny výrobky byly krásné a nápadité.“ Vybírala z celkem 77 výrobků ze 13 základních škol a krátké video z této akce můžete shlédnout zde. Naši školu ocenila:
3. místem v Kategorii I. Modely obsahující prvky elektroniky 7. – 9. ročník za: „Ruské kolo“
Zvláštní cenou v Kategorii II. Modely z přírodního nebo průmyslového materiálu, pevné i pohyblivé 7. – 9. ročník za: „Svět z papíru“
a 2. místem v Kategorii III. Modely ze součástek stavebnic Lego, Merkur, pevné i pohyblivé 7. – 9. ročník za: „Fortschritt E512“.
Ceny pro vítěze byly vybírané „na míru“ – kromě veeelkých čokolád jsou pro oba tvůrce Ruského kola ceny na cestě (díky předvánočnímu shonu se bohužel zdrželo jejich doručení přepravní společností, ale p. Dytrt to nevzdává a chce za hochy dojet ještě jednou, až ten balíček bude mít 😉 ), autorka Světa z papíru může dál tvořit pomocí nové tavné pistole a znalec Merkuru, z kterého postavil obrovský kombajn i s vlečkou, rozšíří svoji sbírku o model letadla z této legendární stavebnice.
Tím odměňování našich žáků ale nekončí. Autoři dalších šesti výrobků přihlášených do soutěže dostali od firmy Bühler na památku dřevěnou propisku s pravítkem a jejich logem a také si osladí život.
Děkujeme všem pořadatelům za organizaci této soutěže, za odměny pro všechny účastníky a p. Dytrtovi za to, že si našel čas a osobně přijel pozdravit naše finalisty a na školním dvoře jim předal diplomy a ceny.
PS. O tom, že takovéto akce skvěle motivují účastníky k dalšímu objevování techniky, svědčí mimo jiné i fakt, že po návratu exponátů ze soutěže hned na prvním omezeném setkání technického kroužku autoři Ruského kola rozpohybovali svůj model i opačným směrem, přidali ovládání rychlosti otáček a ozdobili světýlky – „když teda jsou ty Vánoce“ 🙂