Den dětí

Ve středu 31. 5. se na školním dvoře konal dětský den. Je to taková tradice, že 5. třída každý rok uspořádá dětský den pro 1. stupeň. Letos jsme ho pořádali my. Měli jsme to trošku jiné, než jak to bylo každý rok. Každá dvojice měla jedno stanoviště se soutěží. Za každý splněný úkol děti dostaly určený počet bodů. Body si pak mohly vyměnit za něco ve směnárně. Má sestra mi řekla, když jsem se jí ptala, jak se jí to líbilo, že to bylo moc fajn i ten nápad se směnárnou nám pochválila.

Michaela Krycnerová, 5. třída

Všichni žáci se také vystřídali na dětském dopravním hřišti, kde na kole projížděli křižovatky podle pravidel silničního provozu. Ti, kteří ještě jízdu na kolech nezvládli, zkoušeli projet trasu na koloběžkách. Každý si za snahu odnesl reflexní přívěsek, který byl zakoupen z finančního příspěvku Města. Děkujeme.

D. Krátká

FOTO

Rubriky: Aktuality |

Pro radost

Dne 30.5. 2017 jeli děti z hudebního kroužku potěšit svým zpěvem a básničkami babičky a dědečky do Domova důchodců v Ústí nad Orlicí. Program byl tematicky zaměřen na Svátek matek a otců, proto nechyběly ani malé dárečky, které děti vyrobily ve školní družině. Malí zpěváci, hudebníci,“ herci “ i recitátoři  vykouzlili na tvářích posluchačů úsměv i slzy dojetí.

FOTO

Rubriky: Aktuality |

Poděkování za víčka

podekovani

Rubriky: Aktuality |

Z hylvátské základní školy až na Pražský hrad

Žáci 4. a 5. ročníku v úterý 23. 5. navštívili v rámci výukové exkurze Prahu. Prohlédli si tu nejen památky, ale upevnili si znalosti z vlastivědy a prošli také místa, o kterých četli v hodinách českého jazyka.

Kromě toho na Pražském hradě navštívili bývalého žáka naší školy Lukáše Nováka, který byl vybrán mezi 24 významných osobností České republiky roku 2016 a to nejen za své sportovní výsledky v hasičské soutěži TFA – NEJTVRDŠÍ HASIČ PŘEŽÍVÁ (několikanásobný mistr světa, Evropy i republiky), ale i jako člen Hasičského útvaru ochrany Pražského hradu. Lukáš jim vypravoval o své náročné práci a přiblížil průběh hasičských závodů.

Děkujeme Městu za finanční podporu této exkurze.

FOTO

 

 

Rubriky: Aktuality |

Matematický poker 2017

V měsíci květnu se konal již třetí  ročník školní soutěže Matematický poker. Princip hry spočívá v uspořádání číselných řad dle daných pravidel, žáci pracují s  jejich kombinací a pravděpodobností výskytu. O  hru  je mezi dětmi velký zájem, protože se přihlásilo 43 žáků, tj. o 13 více než loni.

Žáci byli rozděleni do dvou kategorií:

I. kategorie – 5. a 6. třída – 23 žáků

  1. Ondřej Bartoň (5. třída)
  2. Kryštof Vavřín (6. třída)
  3. Ondřej Doleček (6. třída)

II. kategorie – 7. a 8. třída – 20 žáků

  1. Táňa Bartáčková (7. třída)
  2. Agnes Dopieralová (7. třída)
  3. Matěj Abraham a Šimon Motl (8. třída)

Absolutním vítězem se stala TÁŇA. Vítězům gratulujeme!!! Jako odměnu obdrželi logické společenské hry, jejichž zakoupení finančně podpořilo Město Ústí nad Orlicí.

Rubriky: Aktuality |

Správná výživa aneb Mlsáme zdravě

Dne 12. května 2017 se uskutečnil projektový program pro 1. stupeň Správná výživa, aneb Mlsáme zdravě tentokrát zaměřený na pokrmy vhodné pro svačinku či oslavu narozenin, svátku apod.

V první části jednotlivé třídy měly ochutnávku zeleninových šťáv a žáci si vyrobili zeleninové špízy. Tato část proběhla ve spolupráci s firmou, která dodává  ovoce a zeleninu do školy.

Ve druhé části v jednotlivých vyučovacích hodinách si žáci rozšířili dovednosti výrobou pokrmů vhodných pro zdravé mlsání. Základ ochutnávky v jednotlivých ročnících tvořily ovocné a zeleninové špízy, ovocné a zeleninové saláty, tvarohové pomazánky na jednohubky, kokteily, smoothie a ovocné limonády. Žáci se v praxi seznámili s jednoduchou přípravou pokrmů a přesvědčili se, že uspokojit svůj mlsný jazýček jde i bez přemíry cukru, soli a konzervantů.

Projekt přispěl k lepšímu povědomí o důležitosti konzumace ovoce a zeleniny a potravin prospívajících zdraví.

Děkujeme zákonným zástupcům za rady a poskytnutí nezbytných pomůcek  na výrobu zdravé svačiny.

Děkujeme městu Ústí nad Orlicí za finanční podporu této akce.

 

Za 1. stupeň Mgr. Alena Malá

FOTO

Rubriky: Aktuality |

V okresním kole Mc Donald“s Cupu jsme získali 2. místo!!

Ve čtvrtek 11. května se na stadionu TJ Jiskara uskutečnilo okresní kolo20. ročníku  fotbalové soutěže Mc Donald“s Cup. Družstvo naší školy, jako vítěz okrsku, této soutěže v kategorii žáků ročník narození 2007 – 2009 nastoupilo proti hráčům ze tří základních škol okresu, vítězům jednotlivých okrsků. Jedna výhra, jedna remíza a prohra s celkovým vítězem turnaje 2: 1 nakonec přineslo družstvu celkově druhé místo.  Hylvátskou školu reprezentovalo 9 chlapců a 1 dívka. Nejlepším střelcem turnaje se stal Jakub Zachař ze čtvrté třídy. Všem reprezentantům gratulujeme k dosaženému umístění a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
Mgr. Pavel Svatoš

FOTO

Rubriky: Aktuality |

Turnaj ve fotbale

V pátek 5. 5. se naši mladí fotbalisté zúčastnili okrskového kola již 20. ročníku souže Mc Donald´s Cup, letos jsme nominovali pouze družstvo mladších dětí. Podařilo se jim porazit soupeře ze ZŠ Bří Čapků ÚO a ZŠ z Dobrouče a postoupili do okresního kola, kde jim přejeme hodně štěstí.

FOTO

Rubriky: Aktuality |

Okresní kolo ve vybíjené chlapců

Dne 27. dubna 2017 se chlapci z páté a čtvrté třídy naší školy zúčastnili okresního kola ve vybíjené chlapců.  Do okresního kola postoupil tým jako vítěz okrsku Ústí nad Orlicí. V okresním kole čekalo na naše chlapce 5 vítězných týmu jednotlivých okrsků. V důsledku špatného počasí se turnaj přesunul z volejbalových kurtů do haly Střední školy umělecko- průmyslové. Vzhledem k možnosti hrát pouze na jednom hřišti byla družstva rozdělena do dvou skupin. Naši borci ve své skupině jednou vyhráli a jednou prohráli. Nakonec v zápase o 3. místo bylo nad jejich síly družstvo základní školy ze Žamberka. I přes získané celkové čtvrté místo v okrese, které bývá mezi sportovci vždy nejméně populární, patří klukům dík za vzornou reprezentaci školy.
Mgr. Pavel Svatoš – ředitel školy

FOTO

Rubriky: Aktuality |

Jarní běh Václava Čevony

V pátek 28. 4. 2017 se naši žáci zúčastnili jubilejního 20. ročníku Jarního běhu o pohár Václava Čevony. Mezi šesti školami jsme obsadili skvělé druhé místo o  17 bodů za vítěznou školou Bří Čapků. Ve svých kategoriích se nejlépe umístili: Nicol Bártová a Karolína Kolářová (1. místo), Luboš Zářecký a Matěj Kusý (2. místo) , Lukáš Vacek, Ondřej Bartoň a Břetislav Dudla. Škoda, že se někteří naši lonští vítězové nemohli zúčastnit. Speciální cenu fair play dostal Matěj Němeček.

FOTO

 

Rubriky: Aktuality |