Zdravě jím po celý den

Dne 22. května 2018 se uskutečnil projektový program pro 1. stupeň Zdravě jím po celý den letos zaměřený na pokrmy z obilovin.

Projektu se zúčastnili žáci 1. stupně.

V první části jednotlivé třídy měly ochutnávku zeleninových šťáv a žáci si připravili raw zákusek ze slunečnicových semen a hrozinek. Tato část proběhla ve spolupráci s firmou MK Fruit, která dodává ovoce a zeleninu do školy.

Ve druhé části v jednotlivých vyučovacích hodinách si žáci rozšířili vědomosti o obilninách jak obecně tak i v souvislostech se svými zkušenostmi a znalostmi. V praktické části jme tentokrát vynechali práci s běžně dostupnými a známými potravinami z obilnin a zaměřili se na poznávání přes nové chutě v podobě kaší, které vyhovují zásadám zdravé výživy a které se snadno připravují.

Všechny třídy měly ochutnávku obilných kaší a a děti si vyzkoušely i možnosti jejich dochucení pomocí různých obilných výrobků – např. tzv. pukance, pšeničný sirup, ale i semena jako další možnost při zlepšení výživové hodnoty pokrmu.

Projekt přispěl k lepšímu povědomí o důležitosti vyrovnané stravy a potravin prospívajících zdraví.

Za 1. stupeň Mgr. Alena Malá

FOTO

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.