Věda má budoucnost

Naše škola se aktivně účastní programu Věda má budoucnost, jehož cílem je zvýšit atraktivitu přírodovědných a technických oborů pro žáky základních a studenty středních škol a ukázat jim, že kariéra v této oblasti má budoucnost.

Na úvodním prosincovém setkání učitelů (http://www.vedamabudoucnost.cz/uvodni-setkani-ucitelu-z-okoli-kvasin/), během kterého nás zástupci Škody seznámili s projektem, jsme si mohli prohlédnout provoz v Kvasinách doplněný zajímavým výkladem. Koncem ledna proběhlo dvoudenní setkání učitelů v Černém Dole (http://www.vedamabudoucnost.cz/dvoudenni-setkani-ucitelu-v-cernem-dole-2/), během kterého jsme se podívali do zákulisí výroby automobilových převodovek ve Vrchlabí, vyzkoušeli si množství zajímavých pomůcek, vyměnili spoustu nápadů, podělili o své zkušenosti a inspirovali se pro další výuku. Program bude pokračovat zapojením některých našich žáků a vyhodnocením jejich badatelské činnosti na téma „Ledová fyzika“.

J. Morávková

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.