Po cyklostezkách v okolí města

Ve dnech 18. – 22. září 2017 se žáci ze Základní školy Ústí nad Orlicí, Třebovská setkali s dětmi z partnerské školy z Bystřice Kladské, aby prožili společný sportovní týden. Naši žáci předávali polským partnerům zkušenosti s jízdou po místních cyklostezkách a navštívili společně také významné turistické cíle v okolí. V Brandýse nad Orlicí si užili bloudění v Labyrintu, v Letohradu shlédli tvrz Orlici, v České Třebové objevovali tajemství historie dopravy v městském muzeu. Největším zážitkem byla pro všechny děti lezecká stěna v ústeckém tábořišti Cakle, která nabízí opravdu adrenalinové zážitky. Akce se uskutečnila díky finanční podpoře Města Ústí nad Orlicí, které zaštiťuje celý projekt Překračujeme hranice aneb Společnými aktivitami za lepším partnerstvím realizovaný v období 2014 – 2020. Děkujeme všem, kteří projekt podpořili a umožnili tak navázání vřelých vztahů mezi žáky a pedagogy obou partnerských škol. Další setkání plánujeme na měsíc listopad, tentokrát se společně budeme učit hrát softbal.

Mgr. Eva Svatošová

FOTO

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.