Páťáci v akci

Minulý týden bylo možné zahlédnout pátou třídu v plném počtu brodit se čerstvě napadaným sněhem hylvátskými ulicemi. Nevyrazili jsme ovšem stavět sněhuláky. Našim cílem byl místní psí útulek Na trati. Proč zrovna tam a teď? Při školní vánoční besídce páté třídy naděloval totiž „Ježíšek“ nejenom dětem. Dá se říci, že úplně nejvíce dárečků ve třídě bylo adresováno opuštěným pejskům. Pod stromečkem se hromadily piškoty, masové tyčinky a další a další psí pamlsky, do pokladničky cinkaly drobné mince a sem tam zašustila i bankovka. Nadšená iniciativa dětí se spojila s velkou podporou rodičů a vyvrcholila odnesením celého nákladu na místo určení – na přilepšenou těm, kteří jsou na naši pomoc odkázáni a trpělivě čekají na kousek svého štěstí. Je moc prima, že páťáci se dovedou společně nadchnout pro dobrou věc a nejsou lhostejní vůči svému bezprostřednímu okolí.

Eva Trejtnarová, tř. uč.

FOTO

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.