Páťáci navštívili záchrannou stanici hendikepovaných živočichů Pasíčka

Díky finanční podpoře města Ústí nad Orlicí žáci naší školy pravidelně navštěvují  záchrannou stanici Pasíčka, kde se seznamují s postupem, jak se postarat o nalezeného zraněného živočicha. V úterý 3. září dostali tuto možnost i letošní páťáci. Náladu nám nezkazilo ani mimořádně deštivé počasí, které nás provázelo celé dopoledne. Kromě prohlídky expozice hendikepovaných živočichů se žáci zapojili do vzdělávacího programu Brána do pravěku a vyzkoušeli si, jaké to je být paleontologem. Odkrývali kostru dinosaura pohřbeného v písku, odlévali zkameněliny a poznávali historii života na Zemi. Nevšední zážitky byly odměnou za trpělivost při práci a poslechu výkladu průvodce.

Mgr. Eva Svatošová

FOTO

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.