Matematický poker 2018

Letos (již ve čtvrtém ročníku) soutěžilo neuvěřitelných 94 žáků z 5. – 9. třídy. V první hře, spočívající v uspořádání náhodně tažených čísel, dosáhly nejlepšího výsledku Sára (9.tř.) a Natka (8.tř.). V druhé hře bylo cílem přeskládat čísla z první hry tak, aby bylo dosaženo co největšího počtu bodů. Absolutním vítězem se stal Robin (8.tř.) Na druhém místě se umístili Zuzka (5.tř.), Ondra (6.tř.), Saša (6.tř.), Kája (8.tř.), Kuba (8.tř.), Šimon (9.tř.) a Sára (9.tř.), kteří ve své tabulce sestavili pouze o jednu postupku méně, než vítěz. Ukázalo se, že nezáleží tak úplně na věku soutěžících, protože k vítězství stačí správný logický úsudek. Vítězům byly rozdány zalaminované kartičky s čísly a pravidly k této hře, jejichž výrobu finančně podpořilo Město Ústí nad Orlicí.

Jolana Morávková

FOTO

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.