Lyžařský výcvik 2018

V pondělí 12. února odjeli žáci 7. třídy společně s několika staršími spolužáky z 8. a 9. třídy na šestidenní lyžařský výcvik, který je součástí vzdělávání žáků naší školy. Výcvik probíhal v malé vísce Janoušov nedaleko Šumperka, kam naše škola dojíždí již několik let. Ubytováni byli v penzionu Horizont, kde nejen spali, stravovali se, ale také trávili volné chvíle. Na sjezdovce u nedalekého vleku se začátečníci naučili lyžovat tak, že na konci pobytu byli schopni projet slalomovou trať a lyžaři se zdokonalili v technice.

FOTO

Rubriky: Aktuality |

Věda má budoucnost

Naše škola se aktivně účastní programu Věda má budoucnost, jehož cílem je zvýšit atraktivitu přírodovědných a technických oborů pro žáky základních a studenty středních škol a ukázat jim, že kariéra v této oblasti má budoucnost.

Na úvodním prosincovém setkání učitelů (http://www.vedamabudoucnost.cz/uvodni-setkani-ucitelu-z-okoli-kvasin/), během kterého nás zástupci Škody seznámili s projektem, jsme si mohli prohlédnout provoz v Kvasinách doplněný zajímavým výkladem. Koncem ledna proběhlo dvoudenní setkání učitelů v Černém Dole (http://www.vedamabudoucnost.cz/dvoudenni-setkani-ucitelu-v-cernem-dole-2/), během kterého jsme se podívali do zákulisí výroby automobilových převodovek ve Vrchlabí, vyzkoušeli si množství zajímavých pomůcek, vyměnili spoustu nápadů, podělili o své zkušenosti a inspirovali se pro další výuku. Program bude pokračovat zapojením některých našich žáků a vyhodnocením jejich badatelské činnosti na téma „Ledová fyzika“.

J. Morávková

Rubriky: Aktuality |

Nabídka pracovních míst

učitel anglického jazyka

učitel matematiky

Rubriky: Aktuality |

Změna ve školním stravování

Od 1. 2. 2018 do odvolání bude školní jídelna vařit pouze jídlo číslo 1. Důvodem této změny je pracovní neschopnost zaměstnanců školní jídelny.

Děkujeme za pochopení.

Rubriky: Aktuality |

Přehlídka strojírenských firem

V úterý 23. 1. 2018 se tři naši páťáci zúčastnili zajímavé soutěže, která proběhla v rámci Přehlídky strojírenských firem v Kulturním domě v Ústí nad Orlicí. Smíšená šestičlenná družstva žáků základních a středních škol závodila  v sestavování složitého pásového dopravníku. Každé družstvo mělo k dispozici sadu stavebnice Merkur, podrobný technický návod a vedoucího týmu, kterým byl zástupce strojírenské firmy, v našem případě firmy Rieter CZ s.r.o., Ústí nad Orlicí. Naši žáci se vrhli do práce s nadšením a předvedli skvělou týmovou spolupráci se svými středoškolskými parťáky. Model společnými silami sestavili, uvedli do chodu a získali pěkné 3. místo! Zástupce firmy Rieter jim byl po celou dobu skvělým poradcem a povzbuzovatelem, za což mu moc děkujeme!

Více o akci se můžete dozvědět na stránkách firmy Rieter CZ s.r.o., Ústí nad Orlicí: https://rieter.cz/novinka-prehlidka-strojirenskych-firem

FOTO

 

Rubriky: Aktuality |

Soutěž v Anglickém jazyce – školní kolo

Že se angličtiny nebojí, předvedlo v úterý 23. ledna 2018 ve školním kole soutěže deset soutěžících. Zástupci šestého až devátého ročníku se utkali v dovednosti poslechu a komunikace ve dvou věkových kategoriích. V kategorii 6.-7. ročník zvítězil Martin Malínek /6. ročník/ a v kategoriii starších žáků se na prvním místě umístila Barbora Dvořáková /9. ročník/. Oba vítězové získali právo zúčastnit se okresního kola, které pořádá DDM Ústí nad Orlicí 14.2. 2018. Postupujícím gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalším boji.

Mgr. Eva Svatošová

Rubriky: Aktuality |

Páťáci v akci

Minulý týden bylo možné zahlédnout pátou třídu v plném počtu brodit se čerstvě napadaným sněhem hylvátskými ulicemi. Nevyrazili jsme ovšem stavět sněhuláky. Našim cílem byl místní psí útulek Na trati. Proč zrovna tam a teď? Při školní vánoční besídce páté třídy naděloval totiž „Ježíšek“ nejenom dětem. Dá se říci, že úplně nejvíce dárečků ve třídě bylo adresováno opuštěným pejskům. Pod stromečkem se hromadily piškoty, masové tyčinky a další a další psí pamlsky, do pokladničky cinkaly drobné mince a sem tam zašustila i bankovka. Nadšená iniciativa dětí se spojila s velkou podporou rodičů a vyvrcholila odnesením celého nákladu na místo určení – na přilepšenou těm, kteří jsou na naši pomoc odkázáni a trpělivě čekají na kousek svého štěstí. Je moc prima, že páťáci se dovedou společně nadchnout pro dobrou věc a nejsou lhostejní vůči svému bezprostřednímu okolí.

Eva Trejtnarová, tř. uč.

FOTO

Rubriky: Aktuality |

Jak čtvrťáci zachraňují svět

Tak jako ostatní školy, i naši školu navštěvují žáci, kteří vynikají ve sportu, hrou na nástroje, zpěvem, svými znalostmi a vědomostmi. Máme zde ale také spoustu dětí se srdcem na pravém místě. O tomto nás tentokrát přesvědčili čtvrťáci. Ti se v předvánočním čase rozhodli, že se budou radovat nejen z dárků, které samy dostanou, ale i z pocitu, který zažijí, když někoho obdarují. Společně jsme na stránkách www.skutecnydarek.cz vybrali dary v hodnotě 5000Kč a nechali je nadací Člověk v tísni poslat na správná místa. Byla to akce dětí, které se naprosto dobrovolně a s velkou radostí pustily do přispívání, vybírání peněz mezi sebou a tedy pomáhání tam, kde je to potřeba. Děkuji rodičům dětí a hlavně dětem samotným, že nám ukázaly, že dobré věci se dějí a vše není tak černé, jak se může zdát.

Hana Svojanovská, tř. uč.

FOTO

Rubriky: Aktuality |

Chvilka čtení

Vyprávění pohádek a čtení příběhů patří k vánočnímu období, proto jsme i letos na prosinec zařadili projektový den Chvilka čtení. Žáci 2. – 7. ročníku si připravili krátké ukázky ze svých oblíbených knih a předvedli porotě i sobě navzájem své čtenářské umění. Porotci to neměli  jednoduché. Už v třídních kolech děti podaly velice vyrovnané výkony a o to těžší bylo rozhodování v kole školním. Ti nejlepší si odnesli knižní odměny, za které děkujeme Městu Ústí nad Orlicí, s jehož podporou jsme projekt připravili a určitě i v příštím roce zopakujeme. Vítězům gratulujeme a přejeme hodně příjemných chvil s knihou.

FOTO

 

 

 

Rubriky: Aktuality |

Zpívání pro radost

V pátek 15.12. se  žáci hudebního kroužku 1.stupně vydali do Domova důchodců v Ústí nad Orlicí zpříjemnit adventní čas seniorům . Připravené básničky, písničky, přání a dárky babičky i dědečky opravdu potěšily, což dokazovaly nejen úsměvy v jejich tvářích, ale i slova díků. Společné zpívání koled v závěru bylo obohacující pro všechny. Jsme  moc rádi, že tímto způsobem přinášíme radost tam, kde je jí hodně potřeba.

FOTO

Rubriky: Aktuality |