Projektový den U nás ve světě

http://skolausti.rajce.idnes.cz/U_nas_ve_svete_zaci_25._kvetna_2016/

http://skolausti.rajce.idnes.cz/U_nas_ve_svete_rodice_25._kvetna_2016/

Rubriky: Aktuality |

10 dní florbalu 2016 – Zlato mladších žáků

V pondělí 23. 5. se žáci 1. stupně zúčastnili v České Třebové turnaje 10 dní florbalu, který již tradičně pořádá oddíl FbK Orlicko Třebovsko. V základní skupině se jim nedařilo a po dvou prohrách a jedné remíze obsadili poslední místo. V boji o desáté místo a po obětavé hře ve dvou zápasech nakonec vyhráli. Z dvanácti týmů, které turnaj hrály, skončili desátí. Nejlepší střelec Šimon Bartoň nastřílel 6 gólů, dále D. Komárek a P. Korda 3, J. Doleček a O. Doleček 2 a L. Zářecký a F. Kolář 1.

D. Krátká Kopsová

Hned v úterý vystřídali v České Třebové nejmenší florbalisty mladší žáci naší školy. Tentokrát byla konkurence ještě větší, hrálo 16 týmů ve čtyřech skupinách. Zlepšujícími výkony se nám podařilo postoupit ze skupiny a pokračovat ve finálové skupině. Ve vyřazovacích bojích už naši borci ani jednou neprohráli a zaslouženě celý turnaj vyhráli ! O celkové prvenství se zasloužili : J. Adamec, M. Abrahám, M. Němeček, J. Janůj, Š. Kapoun, Š. Kaleja a F. Kaleja.

M. Kalvach

Rubriky: Aktuality |

Mapa školy 2016

Vážení rodiče,
v úvodu letošního roku jsme Vás oslovili s žádostí o vyplnění dotazníku mapujícího základní otázky v oblasti kvality a průběhu výuky, chování, vzájemných vztahů, atmosféry a prostředí školy. Vaše odpovědi doplněné o dotazníky žáků, učitelů, zaměstnanců a vedení školy byly komplexně zpracovány zadavatelskou firmou SCIO. Nyní máme možnost seznámit Vás se souhrnnými výsledky dotazníkového šetření – MAPA ŠKOLY 2015/2016.
Některé závěry jsou pro nás příjemným překvapením, některé nás naopak vedou k zamyšlení a dalšímu směřování školy tak, aby bylo dosaženo ještě větší spokojenosti nás všech, jak žáků, tak i Vás rodičů, pedagogů a dalších zaměstnanců školy.
S celkovými výsledky budou také seznámeni žáci jednotlivých tříd prostřednictvím třídních učitelů, potažmo vyučujícími jednotlivých předmětů. Při společné diskuzi se budeme snažit nalézt shodu a směr, který jistě povede k posílení a upevnění základních kompetencí dnešního moderního žáka.
Mgr. Pavel Svatoš, ředitel školy

MAPA ŠKOLY PRO ZŠ 2016

Rubriky: Aktuality |

Zlaté družstvo mladších žákyň

V pátek 20. 5. 2016 proběhlo na atletickém stadionu v Ústí nad Orlicí Okresní finále žactva v atletickém čtyřboji. Družstvo našich mladších žákyň suverénně porazilo všechny soupeřky a zaslouženě zvítězilo! Družstvo startovalo ve složení: Táňa Bartáčková, Karolína Kolářová, Nikola Kapounová a Adéla Petráňková. Kromě prvenství v družstvech, obsadily Táňa a Karolína i 2. a 3. místo v kategorii jednotlivců.

Družstvo mladších žáků ve složení: Štěpán Kapoun, Matěj Němeček, Jan Janůj a Dominik Dolejš sice na ‚bednu‘ nedosáhlo, ale po dobrých výkonech skončilo těsně na 4. místě. Skvělé!

Rubriky: Aktuality |

Okresní finále 5. tříd ve vybíjené

V úterý 17. 5. 2016 bojovali naši „páťáci“ v okresním finále 5. tříd ve vybíjené. Suverénní výkon z okrskového kola sice nezopakovali, přesto v silné konkurenci obsadili pěkné 5. místo. Blahopřejeme.

Rubriky: Aktuality |

Úspěch naší spolužačky

Naše spolužačka Karolína Kolářová získala s basketbalovým týmem Hradeckých Lvic zlatou medaili v národním finále v Novém Boru. Blahopřejeme.

IMG_20160501_152208

 

Rubriky: Aktuality |

Dopravní soutěž

Dne 19.5. jsme uspořádali dopravní soutěž pro žáky 4.ročníků naší školy a Szkoly Podstawove No.1 z Bystrzyce Klodzke. Spolupráce s touto školou trvá již 11 let a je velmi příjemná. Soutěž probíhala na dopravním hřišti SOŠ a SOU automobilní v Ústí nad Orlicí za pomoci zaměstnanců a žáků školy a ve spolupráci s DDM. Žáci jezdili na dopravním hřišti, absolvovali jízdu zručnosti a řešili dopravní testy. V letošním roce první místa obsadili polští závodníci. Z našich dětí se nejlépe umístila Kristýna Pávková, která skončila na 2.místě, Milan Tobiška si svým výkonem zasloužil 3.místo. Po obědě si děti zahrály „mezinárodní“ florbalový zápas a potom již došlo na loučení. Těšíme se na další setkání s našimi polskými kamarády.

 

Rubriky: Aktuality |

Projekt „U nás ve světě“

Vážení rodiče žáků naší školy,

dovolujeme si Vás pozvat ve středu 25. května 2016 od 15.00 do 17.00 hodin do prostor školy, kde si žáci pro Vás připraví prezentace vybraných zemí světa v rámci projektu U nás ve světě. Budete mít možnost shlédnout program mapující kulturní, sportovní a společenské zajímavosti jednotlivých vybraných států.

Přijďte podpořit a pochválit snahu a um svých dětí.

Rubriky: Aktuality |

Správná výživa, aneb svačím zdravě

Dne 13. května 2016 se uskutečnil projektový program pro 1. stupeň Správná výživa, aneb svačím zdravě tentokrát zaměřený na důležité složky potravy.

V první části jednotlivé třídy měly ochutnávku ovocných šťáv a žáci si vyrobili ovocné špízy. Tato část proběhla ve spolupráci s firmou, která dodává ovoce a zeleninu do školy.

Ve druhé části v jednotlivých vyučovacích hodinách si žáci rozšířili vědomosti a dovednosti výrobou ovocných nebo zeleninových salátů. Žáci 5. ročníku vytvořili ovocně zeleninové ZOO.

Ve vyučovacích hodinách vyučující připravili k tématu nejen aktivity, ale i pracovní listy, ve kterých si žáci ověřili svoje znalosti. Při praktické přípravě pak žáci využili zkušenosti s přípravou salátů, kterou často konzultovali doma s rodiči, či vyhledávali recepty v kuchařkách nebo na Internetu.

Množství surovin, nákupy, peníze, ale i množství energie potřebné při sportovním výkonu(Kcal. jouly) propočítali v hodinách matematiky, ve Vlastivědě žáci získali nové vědomosti o místě a dopravě cizokrajných druhů ovoce,zeleniny, v Přírodovědě a Prvouce se zabývali podrobněji jednotlivými plody rostlin a jejich významem pro lidský organismus a zdraví.

Projekt přispěl k lepšímu povědomí o důležitosti konzumace ovoce a zeleniny a jejich nenahraditelných složkách pro zdraví a předcházení nemoci.

Děkujeme zákonným zástupcům za rady a poskytnutí nezbytných pomůcek na výrobu zdravé svačiny.

Děkujeme městu Ústí nad Orlicí za finanční podporu této akce.

Za 1. stupeň Mgr. Alena Šebková

Rubriky: Aktuality |

Matematický poker 2016

Začátkem měsíce května se konal druhý ročník školní soutěže Matematický poker. Jedná se o uspořádání číselných řad dle daných pravidel, žáci pracují s  jejich kombinací a pravděpodobností  výskytu. Do soutěže se přihlásilo 30 žáků z druhého stupně. Zvítězila Táňa Bartáčková z 6. třídy, na druhém místě se umístil Michal Špitálský ( 9. třída) a na třetím Filip Bartáček (9. třída.) Vítězům gratulujeme!!! Jako odměnu obdrželi logickou společenskou hru nebo kovový hlavolam, jejichž koupi finančně podpořilo Město Ústí nad Orlicí.

 

20160511_093941

20160503_125501

20160429_125558

Rubriky: Aktuality |